wtorek, 15 stycznia 2019

Ciekawa tematyka szkoleń/wykładów/seminariów w salach szkoleniowych w Krakowie? Zachowania dzikich zwierząt

Ciekawa tematyka szkoleń w naszych salach szkoleniowych w Krakowie?

"JAK ZAPOBIEC ATAKOWI? Od czasu Szczęk Stevena Spielberga rekiny uchodzą w Hollywood za mordercze maszyny. Jednak prawdopodobieństwo, że zostaniemy zabici przez tego drapieżnika, jest w rzeczywistości 75 razy niższe od niebezpieczeństwa trafienia piorunem. W 2017 roku na całym świecie odnotowano zaledwie pięć takich przypadków! - Spośród 500gatunków rekinów tylko żarłacze: tygrysi, tępogłowy i biały są naprawdę groźne dla człowieka -wyjaśnia Richard Peirce. Większość z nich atakuje ludzi z nudów, ciekawości, potrzeby eksploracji otoczenia. Jak uniknąć spotkania? Nie wchodzić do wody z otwartymi ranami. - Nie zapominajmy też, że mocz przyciąga rekiny tak samo jak krew- opowiada Peirce. Nie należy pływać w okolicach, po których krążą łodzie rybackie, ani kąpać się po zmroku. - Noc to czas największej aktywności rekinów.

JAK PRZETRWAĆ? - Gdy żarłacz biały płynie na ciebie z pełną szybkością, masz niewielkie szanse na przeżycie - mówi Peirce. Rekiny te osiągają prędkości do 50 km/h. - Zwykle na szczęście atakują wolniej, więc czasu na reakcję jest wystarczająco dużo. Zasada numer jeden: nie wpadaj w panikę! Utrzymuj kontakt wzrokowy i w żadnym razie nie odpływaj. Skul się i unikaj chlapania wodą. Pomysł z zadawaniem ciosów w nos jest jednak kompletnie pozbawiony sensu. Nie jest to zbyt wrażliwy punkt na ciele rekina, a na dodatek znajduje się blisko otworu gębowego, w który można przez przypadek włożyć rękę lub nogę, ułatwiając drapieżnikowi zadanie. Zamiast tego trąć agresora kijem lub pointerem (wskaźnikiem używanym np. do pokazywania czegoś pod wodą w trakcie wspólnych nurkowań). Szczególnie wrażliwe miejsca na głowie drapieżnika to oczy i skrzela: można spróbować uderzyć tam. - Zwierzę nie spodziewa się, że coś go dotknie, zanim dotrze do ofiary - więc ze strachu odpłynie. Jeśli akurat nie masz kijka pod ręką, możesz wykorzystać coś innego, na przykład płetwę - radzi ekspert. "

Źrodło : Świat Wiedzy 01/2019

Ty też możesz zorganizować szkolenie o sugerowanej powyżej tematyce w naszych salach szkoleniowych w Krakowie. Wejdź na naszą stronę internetową po więcej szczegółów:

https://sale-szkoleniowe.eduprofit.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz