wtorek, 4 grudnia 2018

Ciekawa tematyka szkoleń/wykładów/seminariów w salach szkoleniowych w Krakowie? Broń pancerna XX wieku.

Ciekawa tematyka szkoleń w naszych salach szkoleniowych w Krakowie?

"FT-17 był ,,pradziadkiem” niemal wszystkich późniejszych czołgów. Po raz pierwszy zastosowano w nim konstrukcję, którą dziś kojarzymy wszyscy - z przedziałem bojowym z przodu, napędowym z tyłu i uzbrojeniem w obrotowej wieży. Nie rozwijał zawrotnych prędkości (maksymalnie 6 km/h w terenie), gdyż miał służyć przede wszystkim jako wsparcie piechoty. Z masą niespełna 7 ton i pancerzem o grubości od 6 do 22 milimetrów zaliczany jest dziś do kategorii lekkich. Zadebiutował 31 maja 1918 roku i szybko stał się najskuteczniejszym czołgiem Wielkiej Wojny.

Również w II RP FT-17 miały wiele zasług. Wykorzystano je w konflikcie polsko-bolszewickim. Chrzest bojowy przeszły w sierpniu 1919 roku pod Bobrujskiem, W trakcie ataku na pozycje Armii Czerwonej. Łącznie wzięły udział w 39 akcjach, podczas których trzy maszyny zniszczyła rosyjska artyleria, a kolejnych pięć zepsutych zostało porzuconych przez załogi. Po zakończeniu walk z bolszewikami na stanie Wojska Polskiego pozostało więc 112 pojazdów. Wybuchu II wojny światowej doczekały 102."

Źrodło : Świat Wiedzy Listopad Grudzień 2018

Ty też możesz zorganizować szkolenie o sugerowanej powyżej tematyce w naszych salach szkoleniowych w Krakowie. Wejdź na naszą stronę internetową po więcej szczegółów:

https://sale-szkoleniowe.eduprofit.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz