środa, 12 grudnia 2018

Ciekawa tematyka szkoleń/wykładów/seminariów w salach szkoleniowych w Krakowie? Rozwój życia na Ziemi

Ciekawa tematyka szkoleń w naszych salach szkoleniowych w Krakowie?

"Nowe ustalenia sugerują, że nie są one (oceany) już tak dobrymi kandydatami na gospodarzy życia pozaziemskiego. Do tego tytułu natomiast może śmiało aspirować... Mars, gdyż za pomocą łazika Spirit naukowcy dokonali na nim niesamowitego odkrycia. W miejscu zwanym Tyrone podczas jednego ze skrętów pod kołami łazika pojawił się biały minerał. Początkowo sądzono, że jest
to depozyt siarczanów, które często, ale nie zawsze, powstają w obecności wody. Dopiero dokładne analizy wykazały, że tajemniczy minerał składa się w 90% z krzemionki! A to potwierdza, że kiedyś na Marsie zachodziła aktywność hydrotermalna, co w świetle nowej teorii pozwala nam mieć nadzieję, że powstało tam również prymitywne życie. Chociaż przed naukowcami jeszcze wiele badań terenowych i testów laboratoryjnych, to śmiało można powiedzieć, że nowa teoria początków życia zdobywa coraz więcej zwolenników, a wszystko wskazuje na to, że życie nie powstało na dnie oceanów, lecz w małej sadzawce w cieniu wielkiego wulkanu."

Źrodło : Wiedza i Życie, 12/2018

Ty też możesz zorganizować szkolenie o sugerowanej powyżej tematyce w naszych salach szkoleniowych w Krakowie. Wejdź na naszą stronę internetową po więcej szczegółów:

https://sale-szkoleniowe.eduprofit.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz